Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w SP Nr 17.

 

W piątek, 19 listopada setki szkół i przedszkoli w całej Polsce, po raz kolejny wspólnie
z UNICEF obchodziły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to organizowane jest z okazji przypadającej w dniu 20 listopada rocznicy uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

 

Nasza szkoła również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
W dniu obchodów cała społeczność szkolna przyszła ubrana w kolorze niebieskim. Wszyscy mieli przypięte niebieskie serduszka jako symbol solidarności z dziećmi na całym świecie. Wychowawcy w każdej klasie omówili prawa dziecka, przedstawili prezentację oraz filmy
o prawach dziecka. W młodszych klasach uczniowie oprócz pogadanki i filmów, kolorowały kolorowanki i śpiewały piosenki o prawach dziecka.

Również w świetlicy szkolnej uczniowie włączyli się w obchody Dnia Praw Dziecka.
Po obejrzeniu prezentacji i filmów dotyczących praw dziecka, wykonano piękne prace plastyczne. Z pomocą nauczycieli pracami tymi ozdobiona została gazetka nt. „Praw Dziecka”. Dziękuję wszystkim za włączenie się w obchody tak ważnego dnia.

 

Wszystkim dzieciom w naszej szkole i na całym świecie życzę, aby każdy dzień był daleki od trosk dnia codziennego, aby nigdy nie zabrakło Wam miłości waszych rodziców, domu pełnego radości i szkoły, która zawsze będzie waszym drugim domem.

 

Koordynator Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 

Izabela Zielińska

Dyplom

 
Skip to content