Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. 25 listopada 2021 r. pluszowy miś obchodził 119 urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci, takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Barnaba. Sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Klasy 1-3 uczestniczyły w ciekawych zajęciach i zabawach integracyjnych zorganizowanych przez panią Małgorzatę Zielińską, podczas których dzieci zostały zapoznane z historią misia. Odbyła się również zabawa polegająca na wspólnym rysowaniu klasowego misia.

Samorząd Uczniowski wraz z biblioteką dla wszystkich uczniów ogłosił konkurs plastyczny „Najładniejszy miś”.

 
Skip to content