Dnia 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej do życia społecznego.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Dnia 9 grudnia
wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu, podczas którego została pokazana prezentacja. Przedstawiono w niej, kim są osoby z niepełnosprawnością i jakie bariery napotykają w codziennym życiu. Pokazaliśmy również, jak można pomóc osobie niepełnosprawnej oraz jakie mają prawa. Wyjaśniliśmy uczniom, czym jest tolerancja i integracja osób z niepełnosprawnością. Przedstawiliśmy kilka znanych osób z niepełnosprawnością. Na zakończenie uczniowie z klasy 3b powiedzieli wiersz, a uczniowie z klasy 3a zaprezentowali bardzo ładny układ taneczny. Szczególne podziękowania kierujemy do narratora prezentacji Dominiki Śliwińskiej z klasy 5b.

Program został przygotowany przez Izabelę Zielińską i Martę Szyszkowską.