Dnia 2 kwietnia obchodzony jest ustanowiony w 2008 roku Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.
 
W naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodziliśmy 4 kwietnia. Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani do szkoły w kolorze niebieskim  na znak solidarności i akceptacji wobec osób z autyzmem. Wszyscy uczniowie wzięli także udział w krótkim apelu, podczas którego główny bohater Feliks oraz jego koledzy pomogli nam poznać świat osoby z autyzmem, przybliżyli nam,  czym jest autyzm, jakie są jego symptomy oraz jak możemy wspierać osoby z autyzmem.
 
Apel został przygotowany przez uczniów klasy 5 oraz Panią Martę Szyszkowską. Szczególne podziękowania należą się także Pani Ewie Wojciechowskiej, Pani Hannie Nowickiej oraz chłopcom z klasy 7 za pomoc w obsłudze sprzętu nagłośnieniowego.
 
Skip to content