Przed świętami, w naszej szkole, odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem”. Z uwagi na pandemię, uczniowie uczestniczyli w trzech grupach wiekowych:
kl. I-II, kl. III-IV oraz kl. V-VII. Za prowadzenie rekolekcji w grupie I-IV, odpowiedzialna była p. katechetka Aleksandra Mikołajek, natomiast w klasach starszych V-VII – p. katechetka Mirosława Dobrzyńska.

Dzieci z kl. I-II oraz III-IV przyszły na rekolekcje w przygotowanych opaskach z owieczką. W sali gimnastycznej, a później w kościele, rozbrzmiewała piosenka o czarnej owieczce w wykonaniu rozśpiewanych uczniów.

Naukę rekolekcyjną dla uczniów kl. IV-VII wygłosił ks. Wojciech Dembek.

Dekorację w sali gimnastycznej przygotowały panie Mirosława Dobrzyńska oraz Agnieszka Pankiewicz.