„Rety! Rety! Liczydło, Kopernik i monety. Czyli o Mikołaju Koperniku i jego rewolucji na sejmiku”- to temat zajęć, w których miała okazję uczestniczyć klasa 2b. Zajęcia zorganizowano w ramach obchodów Grudziądzkich Dni Kopernikowskich, w 500. rocznicę wygłoszenia przez Kopernika słynnego „Traktatu o szacunku monety”. Uczniowie poprzez naukę i zabawę dowiedzieli się, jak wielkim człowiekiem był Mikołaj Kopernik, na czym polegała reforma monetarna przeprowadzona przez wielkiego astronoma, wysłuchali mowy wygłoszonej przez samego Kopernika. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością liczenia pieniędzy w różnych walutach, grali w koło fortuny, grę planszową, zbierali pieniądze na magicznym dywanie.