Każdy z nas pewnie już był widzem przedstawienia teatralnego. Wszystko gotowe, eleganckie, światła włączone, aktorzy ubrani w przepiękne stroje, gotowi do występu. Ale czy ktoś z nas kiedyś zastanawiał się, ile potrzeba czasu, by obejrzeć gotowe przedstawienie? Czy widział pracowników przygotowujących scenografię, kostiumy?

Dnia 28 kwietnia uczniowie klasy 2a mieli możliwość zwiedzania Teatru „od kuchni”. Na dużej scenie zobaczyli, jak działa oświetlenie, a nawet, w jaki sposób można czyścić wielkie żyrandole, które dzięki nowoczesnej technologii mogą znajdować się na wysokości naszego ciała. Wcielali się w różne role, stojąc na głównej scenie teatru. „Niezłą mieli tremę”. Zwiedzali charakteryzatornię, garderobę, byli nawet świadkami zmiany specjalnego „ekranu na scenie”. Teatr nie miał dla nich żadnych tajemnic. Odkryli nawet miejsce pod sceną gdzie czasem w „magiczny sposób” znikają aktorzy.

Zwiedzając teatr byli też na małej scenie, która mieści się na piętrach teatru. Nie można zapomnieć o szczególnej roli, którą odegrała p. Beata Kastner, dzięki której mieliśmy możliwość zwiedzania teatru. To ona oprowadzała nas po świecie fantazji. Zaprosiła nas także do miejsca, w którym prowadzi „Magazyn Qltura”.

Na koniec uczniowie mieli możliwość poznania jednego z aktorów występujących na deskach grudziądzkiego teatru p. Oliwię Górską, która w jednym z przedstawień odegrała rolę księżniczki Dobromiły. Uczniowie zachwyceni zwiedzaniem i z wypiekami na twarzy wracali do szkoły 🙂

 
Skip to content