W minionym tygodniu Szkoła Podstawowa nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu obchodziła Tydzień Patrona Szkoły.

Z tej okazji odbyły się spotkania i konkursy upamiętniające Patrona szkoły.

Uczniowie klas IV-VII brali udział w konkursie wiedzy o Sybirakach. Mogli się także wykazać w tematycznym konkursie plastycznym.

P. Natalia Grzędzicka zorganizowała spotkania literackie ze starszymi dziećmi, natomiast p. Monika Oczyńska przeprowadziła prelekcje w klasach I-III.

Przy Grobie-Mogile Samorząd Uczniowski wraz z Panią Dyrektor złożył kwiaty.  Wychowawcy klas I-VII zorganizowali wycieczki po terenie szkoły w celu poznania Miejsc Pamięci Sybiraków.

Dnia 23.05.2022 r. p. Anna Góra i p. Ewa Nowacka spotkały się z Sybirakami i zaproszonymi gośćmi na poczęstunek w Sali Pamięci, a wszyscy uczniowie odśpiewali w uroczystych strojach hymn Szkoły Podstawowej nr 17 im. Sybiraków w Grudziądzu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, uczniom i nauczycielom za aktywny udział w tak ważnym wydarzeniu. Każdy dołożył cegiełkę”, aby ten czas był wyjątkowy :)