Dnia 25.05.2022r. odbyła się wycieczka do Torunia, w której uczestniczyły klasy II wraz z wychowawcami i opiekunami. Podróż rozpoczęła się rankiem wyjazdem autokarem z miejsca spotkania, którym był parking przy restauracji McDonald’s na ulicy Włodka.

Pobyt w mieście pierników i Mikołaja Kopernika rozpoczął się od wizyty w Toruńskim Planetarium – Centrum Popularyzacji Kosmosu, gdzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w seansie „Cudowna podróż”. Następnie spacerując uliczkami Torunia grupa udała się do restauracji McDonald’s na wspólny posiłek. W dalszej kolejności dzieci odwiedziły Muzeum Toruńskiego Piernika, w którym zwiedziły jego ekspozycję a podczas warsztatów wykonały własne piernikowe upominki. Ostatnim punktem wycieczki były odwiedziny w Ogrodzie Zoobotanicznym, który jest niewielkim ale pięknym miejscem rekreacji w centru miasta i zarazem domem dla wielu gatunków zwierząt. Dzieci podziwiały m.in. żubry, rysie, niedźwiedzia himalajskiego, surykatki a w budynku herpetarium płazy i gady oraz w ptaszarni egzotyczne ptaki.

Po zakończonym spacerze wśród kilkudziesięciu gatunków i odmian drzew oraz krzewów wszyscy powrócili do autokaru i wyruszyli w drogę powrotną do Grudziądza, gdzie na zadowolonych, chociaż może nieco zmęczonych uczestników oczekiwali rodzice.

 
Skip to content