W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin w Toruniu Mikołaja Kopernika. Wydarzenie to ma ogólnopolski charakter. W celu rozbudzenia zainteresowań życiem i teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika – najsłynniejszego i najwybitniejszego mieszkańca Torunia, Prezydent Miasta Torunia i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty we współpracy z partnerami, w tym Uniwersytetem Mikołaja Kopernika organizują Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku pod Patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Adresatami konkursu są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W konkursie przewiduje się 3 etapy: szkolny, wojewódzki i ogólnopolski w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych. Konkurs rozpocznie się 14 listopada 2022 r. a finał nastąpi 2 czerwca 2023 r. w Toruniu.

Siedziba Centralnej Komisji i Wojewódzkiej Komisji – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Zaułek Prosowy 1, 87-100 Toruń.

 

Osoby zainteresowane konkursem i przygotowaniem do niego, proszone są o kontakt z opiekunem konkursu Panią Pauliną Zielińską i Eweliną Świerkowską do 13.10.2022 r.

 
Skip to content