Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szklono Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie „Wisus Suprema” przy Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym nr 1 w Bydgoszczy są organizatorami Kampanii społecznej.

„JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE”

Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BIAŁEJ LASKI, przypadającego 15 października.

 

Jako szkoła przyjazna niewidomym postanowiliśmy wziąć udział w tej kampanii. W związku z tym przeprowadziliśmy następujące zadania:

– gazetka informacyjna dotycząca kampanii „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”,

– warsztaty w klasach pierwszych dotyczących integracji z osobami niewidomymi,

– oglądanie filmów w klasach II,III: STAR WARS przedstawienie przygotowane przez  uczniów K-PSOSW nr 1 w Bydgoszczy,

– napisanie listu do Adama w klasach IV,

– zajęcia poglądowe dla klas IV,V,VI w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu, Filia nr 13: zapoznanie z pomocami dydaktycznymi dla osób niewidomych: atlasy, mapy, książki w języku Braile’a oraz sprzęty do odsłuchu książek: audiobooki i czytali.

 
Skip to content