„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji, uczniowie klas 6a i 6b złożyli kwiaty oraz znicz pod szkolnym obeliskiem poświęconym Sybirakom. Klasa 3a udała się pod pomnik Rotmistrza Pileckiego, Józefa Piłsudskiego i Pomnik Żołnierza Polskiego, aby zapalić znicze. Natomiast klasa 3b przygotowała pracę plastyczną.
Samorząd Uczniowski upamiętnił postać Wiktora Kulerskiego na gazetce szkolnej, dając wyraz pamięci.

SP 17 PAMIĘTA…