W dniach 13-15 marca 2023 roku, odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy – jak ocalić siebie i bliskich?”. Odbywały się one
w dwóch grupach wiekowych: kl. I-IV oraz V-VIII. Pierwszego dnia, w poniedziałek, ksiądz diakon Adrian Figurski, wyjaśnił uczniom znaczenie rekolekcji w życiu każdego chrześcijanina.
       We wtorek, za prowadzenie rekolekcji w grupie I-IV, odpowiedzialna była p.katechetka Aleksandra Mikołajek, natomiast w klasach V-VII – p.katechetka Mirosława Dobrzyńska. Dzieci z kl. I-IV przyszły na rekolekcje w przygotowanych opaskach, przedstawiających zwierzęta: krokodyle, orangutany, węże, koty, myszy, słonie…. Pani katechetka Aleksandra Mikołajek, opowiedziała historię biblijną o tym, jak Pan Bóg ocalił przed potopem Noego, jego rodzinę oraz po parze z każdego gatunku zwierząt i ptaków. W sali gimnastycznej, a później w kościele, rozbrzmiewały piosenki „Pewnego dnia Noe do lasu szedł” w wykonaniu rozśpiewanych uczniów, a także „Budujemy Kościół Boży”. Następnie dzieci, z przyniesionych wcześniej kartonów, układały kościół. Kartony zawierały napisy: miłość, dobre uczynki, modlitwa, spowiedź, Eucharystia. Wznoszenie powyższej budowli miało uświadomić dzieciom, że każdego dnia budujemy Kościół Boży, gdy pamiętamy o modlitwie, Mszy Świętej, pomocy innym. Wtedy Kościół, składający się z ludzi ochrzczonych, staje się coraz piękniejszy.
Po nauce w sali gimnastycznej, uczniowie udali się do klas, aby kontynuować tematykę wielkopostną poprzez rozwiązywanie zadań interaktywnych.
      W środę, społeczność naszej szkoły, udała się do kościoła pw. Ducha Świętego na Drogę krzyżową. Dzieci starsze miały możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i Eucharystii.
Na zakończenie, uczniowie podziękowali księdzu diakonowi za wygłoszone nauki oraz wyrazili swoją wdzięczność piosenką „Siasiamen” (w języku chińskim „dziękuję”).

Dekorację w sali gimnastycznej przygotowały panie Mirosława Dobrzyńska oraz Agnieszka Pankiewicz.

Na pamiątkę rekolekcje zostały zarejestrowane kamerą ze statywem z zasobów laboratorium przyszłości.

 
Skip to content