Tworzenie drewnianych zabawek ludowych pod okiem Mistrza!

 

Biuro Regionalne Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Łysomicach organizuje  warsztaty rękodzielnicze z twórcą ludowym! Odbędą się one w Spichlerzu nr 45 w Grudziądzu, podczas Grudziądzkiego Jarmarku Wielkanocnego. Zapraszamy już 1 kwietnia w godzinach 10:00 – 15:00.

 

Podczas warsztatów pod czujnym okiem mistrza,  Zygmunta Kędzierskiego, członka Stowarzyszenia Twórców Ludowych w dziedzinie rzeźby ludowej i malarstwa na szkle, młodzi adepci sztuki będą mogli wyczarować z kawałka drewna tradycyjną zabawkę ludową.

 

Zapraszamy dzieci i młodzież od 10 roku życia

 

Zapisy oraz więcej informacji pod adresem: [email protected]

 

Osoba do kontaktu: Aleksander Peszka – tel.: 511543385

 

Wstęp wolny!

 

 

—————————————————————————————————————–

 

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi jest państwową instytucją kultury, której jednym z głównych zadań jest popularyzowanie, dokumentowanie i poszerzanie wiedzy na temat kultury mieszkańców obszarów wiejskich. Misję tę realizuje m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o kulturze wsi, zachęcanie mieszkańców wsi do poznania swojego dziedzictwa oraz pokazywanie piękna tradycji wiejskich mieszańcom miast. 

 

Plakat

 
Skip to content