W środę 10 maja grupa uczniów z klasy VIa i VIIIa pod opieką nauczycielek – Pauliny Zielińskiej i Katarzyny Zielińskiej uczestniczyła w XXVII Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Konkurs odbywał się na terenie Parku Miejskiego. Nasza młodzież wystąpiła w roli poszkodowanych w pozorowanych wypadkach. Na „własnej skórze” mogli doświadczyć sposobów udzielania pierwszej pomocy wykonywanej przez drużyny ze szkół ponadpodstawowych w sytuacji m.in. urazu głowy czy kończyny, oparzenia, krwotoku i ataku serca. Pozorowane wypadki były przygotowane przy użyciu profesjonalnych środków jak np. sztuczna krew i farby charakteryzacyjne.

Udział w tym wydarzeniu z pewnością podniósł poziom wiedzy uczniów oraz oswoił
z trudną i stresującą sytuacją, jaką jest udzielanie pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia.