Ten rok jest dla nas szczególnie ważny, bo to właśnie w tym roku mija 20 lat od momentu nadania jej imienia Sybiraków. Przez te lata zaszło dużo zmian. Zmieniali się nauczyciele, dyrektorzy, przychodzili i odchodzili uczniowie, ale wartości, które były, bliskie sercom naszych Patronów towarzyszyły i towarzyszą całej społeczności szkoły do dzisiaj. 30 kwietnia 2003 roku uchwałą Nr VIII/26/03 Rady Miejskiej Grudziądza nadano Gimnazjum nr 6 w Grudziądzu przy ul. Aleja 23 Stycznia imię Sybiraków. Uchwała weszła w życie 1 września 2003 roku, natomiast uroczyste obchody nadania imienia odbyły się 23 maja 2003 roku. 23 maja 2013 roku odbyły się uroczyste obchody 10-lecia nadania Gimnazjum nr 6 imienia Sybiraków. A dziś, 30 maja 2023 roku cieszyliśmy się wraz ze zgromadzonymi gośćmi z 20 lat objęcia Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu tak szczególnym Patronem.

Po uroczystym przywitaniu wszystkich obecnych oraz odśpiewaniu hymnu narodowego
i hymnu Sybiraków złożono wieniec na Obelisku znajdującym się na terenie szkoły. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami przedstawili część artystyczną, która wywołała ogromne wzruszenie. Uroczystość była także okazją do rozstrzygnięcia konkursów
o Sybirakach i wręczenia nagród wyróżnionym uczniom ze szkół w Grudziądzu. Następnym punktem było złożenie życzeń urodzinowych naszej Sybiraczce-Pani Danusi Kołodziejskiej, która jutro obchodzi urodziny. Wszyscy przybyli odśpiewali wspólnie Sto lat”. Był również czas na zabranie głosu, przez ważne dla nas osobistości z miasta Grudziądza i Torunia. Na koniec pani dyrektor zaprosiła wszystkich zgromadzonych na poczęstunek i kawę. Było to piękny patriotyczny dzień. Jesteśmy dumni z postawy i siły naszych Patronów-Sybiraków!

 
Skip to content