Powodem wielu wypadków na drodze jest brak możliwości dostrzeżenia pieszego, poruszającego się przy krawędzi jezdni lub wkraczającego na przejście (szczególnie
w okresie ograniczonej widoczności). Piesi to grupa najbardziej narażona na skutki wypadków drogowych. W aucie chronią nas pasy oraz poduszki, natomiast pieszych chroni wyłącznie własny rozsądek. W listopadzie w naszej szkole przeprowadzono szereg działań, uwrażliwiających uczniów na konieczność stosowania odblasków w okresie jesienno- zimowym. We wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki, projekcje filmów edukacyjnych oraz konkurs międzyklasowy na plakat skłaniający do stosowania odblasków. Uczniowie młodszych klas podczas każdego wyjścia zakładają kamizelki odblaskowe, zaś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali audycję tematyczną przez szkolny radiowęzeł. Pani Dyrektor- Anna Góra- osobiście wręczyła wszystkim uczniom odblaski, zakupione z funduszy Rady Rodziców.
DBAJMY O NASZE ŻYCIE I ZDROWIE. NOŚMY ODBLASKI. ŚWIEĆMY PRZYKŁADEM NA DRODZE!