Dnia 09.02.2024 r. w kościele pw. św. Maksymilania Kolbe na Strzemięcinie, odbyła się uroczysta msza w związku z obchodami 84. rocznicy zsyłki Polaków na Sybir. W tej mszy uczestniczyło wiele pocztów sztandarowych grudziądzkich szkół oraz poczet Wojska Polskiego i Związku Sybiraków. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta i gminy Grudziądz. Prezes Koła Sybiraków z Grudziądza Pani Danuta Kołodziejska przypomniała historię losów Sybiraków, do której nawiązał także w kazaniu ksiądz prowadzący ceremonię. Naszą szkołę licznie reprezentowały delegacje klas, doświadczając udział w mszy patriotycznej oraz nabywając wiedzę dotyczącą Patrona Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu.