Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Hasłem przewodnim tegorocznego wydania ogólnopolskiego wydarzenia jest „Moc bibliotek” (Noc Bibliotek – Noc czytania – Moc czytania – Moc Bibliotek)!

Program wydarzenia przedstawia się następująco:

18:00

Spektakl dla dzieci „Kapryśna księżniczka” w wykonaniu Teatru Vaška z Torunia w ramach zadania GBO 59/2024 „Cztery pory kultury” – Sala wielofunkcyjna (parter)

18:15

Wycieczka po gmachu – zbiórka w holu na parterze

19:00-20:00

Gra wielkoformatowa w ramach projektu „Archiwum czasu” z programu BLISKO 2024-2025 – Czytelnia Główna (II piętro)

20:15-22:00

Spotkanie z Marzeną Rogalską, dziennikarką, autorką trylogii o Agacie Donimirskiej, sagi o Karli Linde i „Opowieści wigilijnych” w ramach zadania GBO 59/2024 „Cztery pory kultury” – Sala wielofunkcyjna (parter)

DODATKOWO:

• Czytelnia Główna: „MOC GRANIA” – spotkanie z planszówkami i turniej z nagrodami zorganizowane przez Stowarzyszenie GRAJMY!

• Wypożyczalnia:

1. Przyjdź, zapisz się do Biblioteki i wypożycz książki

Na osoby, które podczas Nocy Bibliotek przyjdą, zapiszą się do nas i wypożyczą książkę/książki czekają niespodzianki: specjalna karta biblioteczna oraz dodatkowe upominki. Wśród nowych czytelników wybierzemy trzy osoby, które, poza wspomnianymi gadżetami, otrzymają vouchery do kawiarni.

2. Zostań dawcą szpiku

W Wypożyczalni ustawią się przedstawiciele Stowarzyszenia „Niewidzialna Ręka”, którzy będą informowali jak zostać dawcą szpiku oraz będą prowadzili rejestrację potencjalnych nowych dawców.

3. Dzielimy się książkami – bookcrossing

Jeśli ktoś ma w domu książki, których już nie potrzebuje i do nich nie ma zamiaru wracać, a wydane są po 2000 roku (oraz mają bardzo dobry stan) chętnie je przyjmiemy w darze. Sami wystawimy również wózek z naszymi książkami do wymiany/zabrania.

• Dział dla Dzieci i Młodzieży: fotoramka, spotkanie z magicznymi postaciami przy czarodziejskim kole

Strona akcji: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/

Biblioteka Miejska im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu