Pani Małgorzata Zielińska

Poniedziałek: 08:00-14:00

Wtorek: 08:00-14:30

Środa: 08:00-14:00

Czwartek: 08:30-15:00

Piątek: 08:00-13:00

*konsultacje zdalne

🗓️ 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
„CZYTAJĄC, NIGDY NIE BĘDZIESZ SAM” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 📖 ️
👉 Link do zabawy- quiz, menory książkowe 

🖋️ Jak co roku kwiecień jest świętem książki, czytania, dyskusji o autorach, obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii.
🖋️Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO. Obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir.

Data ta jest datą symboliczną. 23 kwietnia urodzili się i odeszli znani pisarze (m.in. Cewrvantes, Shakespeare, Nabokov, Vallejo). Dzień ten na wniosek rzadu Hiszpanii i Miedzynarodowej Uni Wydawców został ustanowiony przez UNESCO Dniem Ksiażki i Praw Autorskich.

 

📖 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI 2.04.21r. 

👨👧👦 W 2021 roku Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada na 2 kwietnia, obchodzony jest w dniu urodzin znanego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

👨👧👦 Święto zostało zainicjowane w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi . Od tego czasu coroczne obchody organizuje inne państwo.

👨👧👦 Polska była organizatorem święta w 1977 roku a hasłem przewodnim obchodów było: „Książka moim oknem na świat”.

👨👧👦 W ramach święta organizowane są dla dzieci i rodziców wydarzenia literackie, spotkania z autorami książek dla małych czytelników oraz warsztaty artystyczne.

 

👉 Quiz o baśniach H.Ch. Andersena

👉 Biografia H.Ch. Andersena

🐣🐰 WIELKANOC już niebawem, przedstawiamy Wam propozycje książek, z których dowiecie się o polskich zwyczajach, poznacie symbolikę palm, wielkiego postu, święconki, polewania się wodą, ciekawostki dotyczące naturalnego farbowania jajek i tego co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole.

“WIELKANOCNY ELEMENTARZ”
Książka odpowiada na wiele pytań: Co oznacza samo to słowo Wielkanoc? Dlaczego w Wielką Sobotę święcimy jajka oraz inne pokarmy? W tej kolorowej, przystępnie napisanej książce znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań związanych ze zwyczajami świątecznymi. Odtąd już będziecie wiedzieli, dlaczego idziemy do kościoła z palmą i dlaczego w koszyku jest miejsce dla baranka oraz jajek. Przede wszystkim jednak zrozumiecie, że każda z tych tradycji ma swoje bardzo ważne znaczenie symboliczne.

 

 

 

 

„OPOWIEDZ MI MAMO. POLSKIE ZWYCZAJE I OBRZĘDY WIELKANOCNE”

Książka autorstwa Anny Jankowskiej w ciekawy, bardzo przystępny sposób odpowiada na wszystkie dziecięce pytania dotyczące świat wielkanocnych. Dużym atutem są piękne, barwne ilustracje.

 

 

 

 

 

“WIELKANOCNE IDĄ ŚWIĘTA”
Wartościowa lektura księdza Jana Twardowskiego o tym, że Wielkanoc to nie czekoladowe zajączki i żółte kurczaczki, ale wielkie prawdy wiary i nauka miłości. To czas, w którym staramy się być lepszymi i zwracamy uwagę na drugiego człowieka.

 

 

 

 

 

 

 

 

🎅 PRAWDZIWA HISTORIA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 🎅 – Bajka do słuchania dostępna na kanale „Bajkosfera” , gdzie oprócz historii biskupa Mikołaja można poznać też inne niezwykle przygody bohaterów i znaleźć się w magicznym świecie wyobraźni.
🎅 Po wysłuchaniu bajki możecie pobawić się w rysowanie Mikołaja. Poprzez rzuty kostką wskazujące ilość oczek, należy rysować poszczególne elementy. Powodzenia !
👉 Link do bajki  https://youtu.be/jZj5HMPfSSg

 
 
 

🎅 Święta już niebawem, aby przygotować się do tego magicznego czasu mam dla Was propozycję do odsłuchania  trzech Świątecznych opowieści produkcji studio maxx-audio :
1. Bajka o tym jak święty Mikołaj przejeżdżał przez wieś
2. Bajka o porzuconym psie Baltazarze
3. Bajka o wyprawie popielicy Kornelii na pasterkę
👉 Link do odsłuchania bajek

 

🌲ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA CORAZ BLIŻEJ🌲
⭐ Wszędzie czuć atmosferę tych zbliżających się ważnych dni, więc nie mogło zabraknąć małego przeglądu książkowego. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi propozycjami o tematyce świątecznej i krótkim opisem książek.
⭐„Niezwykłe święta Kornelii” -autor: Agnieszka Stelmaszyk, wydawnictwo: Zielona Sowa
      Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, jednak mała Kornelia nie raduje się na ubieranie choinki i lepienie uszek. Z wytęsknieniem oczekuje rodziców, aż nagle zjawia się czarodziej, który ofiaruje jej porcelanową figurkę elfa. Wówczas dziewczynka trafia do Magicznej Krainy Zielonych Wzgórze gdzie czeka na nią pewna ważna misja.
      To magiczna, pełna humoru i dobrych emocji baśń o małej Kornelii i Krainie Zielonych Wzgórz. Dziewczynka w czarowny sposób wybiera się w podróż do krainy znajdującej się po drugiej stronie bombki – krainy pełnej elfów, skrzatów i czarodziei.
     Jest to również podróż w głąb jej samej. Mała Kornelia odkrywa bowiem, że każdy z nas jest kimś wyjątkowym i z pomocą przyjaciół może zdziałać niesamowite rzeczy. Zrozumie też, jak ważna jest rodzina i wszystko to, co symbolizują święta Bożego Narodzenia.
⭐„Niezwykły Święty Mikołaj”- autor: Sven Nordqvist, wydawnictwo: Media Rodzina
      Zbliża się Boże Narodzenie, w domu staruszka trwają przygotowania i rozmowy o Świętym Mikołaju. Kot usłyszał od dzieci że taki ktoś istnieje i przynosi prezenty, ale dlaczego nigdy nie odwiedził ich domu?
Pettson obiecał swojemu kotu Findusowi, że w Wigilię przyjdzie do niego Mikołaj. Szybko jednak pomyślał, że nie należy wiele obiecywać, bo przecież Mikołaj nie istnieje. W tajemnicy postanowił więc zbudować Mikołaja, który mógłby ruszać się i mówić. Tygodnie poprzedzające Wigilię były dość nietypowe, jako że Pettson prawie cały czas spędzał w stolarni, gdzie rozmyślał nad swoim wynalazkiem i konstruował go. A Findus czuł się opuszczony. No i do tego ci niezwykli mali goście… W końcu jednak Findus dostał swojego Mikołaja, choć Pettson z pewnością nie spodziewał się, że jego maszyna aż tak dobrze zadziała. W wigilię dzieje się coś niezwykłego, co zaskakuje samego twórcę urządzenia!

 

 

📖 DLATEGO WARTO CZTAĆ KSIĄŻKI 📖
➡️Co nam daje czytanie książek? Dlaczego książka jest tak ważnym elementem naszej historii i codzienności? Wszystkiego dowiecie się z filmu nakręconego z miłości do książek 💕
👉FILM  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

akcja czytaj.pl

Międzynarodowy dzień bajek

 

 

 
Skip to content