W dniach 7 – 8 listopada 2018 r. uczniowie III klas gimnazjum i klasy VIII wzięli udział w wycieczce edukacyjno – ekologicznej do Górzna. Zajęcia odbyły się na terenie Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego, parku  utworzonego w 1990 roku na pograniczu trzech województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko – pomorskiego i mazowieckiego.

Uczniowie mieli za zadanie zebranie liści określonych gatunków drzew oraz ich owoce, a następnie na podstawie opisów musieli dopasować nazwy do odpowiednich liści. Dowiedzieli się także na czym polega żywicowanie, czym różni się stary las od młodego i jak rozpoznać kierunki świata w lesie. Poznali grę terenową – geocaching.

Jest to gra użytkowników odbiorników GPS polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Nasi uczniowie z zapałem i ciekawością szukali skrytek na terenie Górzna.
W miasteczku  liczącym około 1400 mieszkańców znajduje się ponad 3000 skrytek. Odnalezienie kilku  z nich, zachęciło młodzież do dalszych poszukiwań, nie tylko na terenie miasta.

Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni, dotlenieni, z pomysłami na spędzanie wolnego czasu.

 
Skip to content