Dnia 20 listopada uczniowie klasy 2a wzięli udział w zajęciach organizowanych przez CEE w Grudziądzu. Myślą przewodnią spotkania były ptaki zimujące w Polsce. Temat bardzo aktualny, gdyż zbliża się zima, a dzieci dzięki wiedzy zdobytej w CEE wiedzą jak należy zadbać o ptaki, które pozostają w naszym kraju na czas mrozu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jakie ptaki zostają w Polsce, poznali sylwetki ptaków, dowiedzieli się w jaki sposób dokarmiać ptaki zimą. Aktywnie brali udział w dyskusji. W grupach 4osobowych przygotowali pokarm dla ptaków na zimę. W przygotowane wcześniej kubeczki po jogurtach, włożyły przygotowany zestaw ziaren połączonych ze smalcem. Na koniec zajęć każdy uczeń został obdarowany takim kubeczkiem wypełnionym po brzegi nasionami dla ptaków, i książeczkę z ilustracjami ptaków pozostającymi w Polsce na czas zimy. W drodze do szkoły drugoklasiści już planowali w jakim miejscu w okolicy swojego domu zawieszą pożywienie dla ptaków.

 
Skip to content