Dzień 1 czerwca 2022r. w naszej szkole był dniem radosnym i pełnym wrażeń. W tym dniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu aktywnie i wesoło obchodzili Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. W programie imprezy znalazły się:

• pikniki klasowe
  • stoisko grillowe
  • malowanie buziek
  • kolorowe warkoczyki
  • rozgrywki na wesoło dla klas 1-3
  • rozgrywki sportowe w piłkę nożną, kwadranta i dwa ognie dla klas 4-7
  • próba sił na ergometrze wioślarskim
  • konkurs piosenki
  • wata cukrowa i popcorn
  • dmuchana zjeżdżalnia
  • i inne atrakcje.

Za udział w rozgrywkach sportowych, wszystkie klasy otrzymały nagrody i dyplomy. Dobre humory i pogoda dopisywały. Atrakcją imprezy była kuchnia grillowa, a w jej menu kiełbaska z grilla, różne sosy, chleb i ogórek kiszony. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci, szczególnie w klasach 1, cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia firmy Picoland. Przedstawiciele klas lub całe klasy zostały nagrodzone w konkursie piosenki.

Gościem specjalnym podczas Dnia Dziecka był Mateusz Wilangowski – mistrz świata w wioślarstwie, dwukrotny olimpijczyk, który wprowadzał naszych uczniów w tajniki wiosłowania.

Organizacja Dnia Dziecka, nie byłaby możliwa bez współpracy osób i instytucji wspierających nas finansowo lub rzeczowo.

Sponsorzy:

1. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 w Grudziądzu
  2. Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski w Maruszy
  3. Firma Sebex sp. z o.o. sp.k., dostarczająca do szkoły mleko, owoce i warzwa
  4. „DAR-KAJ” Hurt-Detal S.C. w Grudziądzu
  5. „Ocetix” Grudziądz

Dyrektor szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie serdecznie dziękują wyżej wymienionym firmom i przedsiębiorcom za wsparcie i okazaną pomoc. Organizacja Dnia Sportu połączonego z Dniem Dziecka nie byłaby możliwa bez współpracy wielu osób i instytucji. Za bezinteresowną pomoc – DZIĘKUJEMY.