👉XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku obchodzony pod hasłem ,,Polscy autorzy dla klimatu” ma pokazać, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska.
👉Ambasadorem akcji jest fundacja, która 21 lat temu zapoczątkowała kampanię społeczną ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” w celu uświadomienia społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dzieciom dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju.
👉W naszej szkole akcja zorganizowana została przez Bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski. Starsi uczniowie czytali młodszym w kl. 1-3 opowiadanie „Darek o naturze”. p.M.Zielinska i I. Zielińska przeprowadziły z uczniami pogadankę na temat dbania o środowisko i segregacji odpadów. Uczniowie otrzymali karty pracy związane z tematem ochrony środowiska.
 
Skip to content