Wojewódzki Konkurs Czytelniczo-Plastyczny dla kl. 1-3 „Moja ulubiona książka”. Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, wyobraźnią, kreatywnością i starannością. Za udział w konkursie otrzymali dyplomy i upominki. Udział w konkursie wzięli:
kl. 1a: Patryk Dominikowski, Jagoda Kołodziejska, Aleksander Szypłowski, Piotr Jaworski, Paweł Jaworski,
kl. 1b: Maja Marchlewicz, Alicja Woźniak,
kl. 1c: Marcel Kiliński
kl. 2a: Gracjan Bińkowski, Aleksander Pabiś,
kl. 2b: Filip Netkowski, Zuzanna Pieńkowska, Joel Potter, Zuzanna Grzenia, Karol Rezmer,
kl. 3a: Patryk Grajkowski
kl. 3b: Jakub Rumocki, Natalia Jaworska
GRATULUJEMY !

Konkurs został zorganizowany w ramach popularyzacji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.
Celem konkursu było :
– promocja czytelnictwa wśród najmłodszych,
– upowszechnianie nowości z literatury dziecięcej w społeczności szkolnej,
– popularyzacja czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu,
– wspieranie szkół i nauczycieli w zakresie edukacji czytelniczej,
– rozbudzanie zainteresowań literackich dzieci,
– kształtowanie wrażliwości oraz rozwijanie talentów i umiejętności plastycznych.
– umożliwienie prezentacji dziecięcej twórczości plastycznej szerszemu kręgowi odbiorców.
   Jego organizatorem była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, a honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.